Éourres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Éourres
Komunë
Vendndodhja
Éourres is located in Franca
Éourres
Éourres
44°12′44″V 5°41′57″L / 44.212222222222°V 5.6991666666667°L / 44.212222222222; 5.6991666666667Koordinatat: 44°12′44″V 5°41′57″L / 44.212222222222°V 5.6991666666667°L / 44.212222222222; 5.6991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.47 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26560
INSEE 05047
Faqja Zyrtare http://www.eourres.fr


Éourres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Éourres ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 26.47 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Éourres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale