Étoile-Saint-Cyrice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étoile-Saint-Cyrice
Komunë
noform
Pamje nga Étoile-Saint-Cyrice
Vendndodhja
Étoile-Saint-Cyrice is located in Franca
Étoile-Saint-Cyrice
Étoile-Saint-Cyrice
44°18′55″V 5°37′41″L / 44.315277777778°V 5.6280555555556°L / 44.315277777778; 5.6280555555556Koordinatat: 44°18′55″V 5°37′41″L / 44.315277777778°V 5.6280555555556°L / 44.315277777778; 5.6280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.41 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 31 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05051
Faqja Zyrtare http://www.etoilestcyrice.fr


Étoile-Saint-Cyrice është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Étoile-Saint-Cyrice ka një popullsi prej 31 banorë dhe sipërfaqe 14.41 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étoile-Saint-Cyrice – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale