Đani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Đani
Ђани
Emri i lindjesRadiša Trajković
Gjithashtu njohur siDjani
Lindi (1973-01-27) 27 janar 1973 (51 vjeç)
Lipjan, KSA e Kosovës, Jugosllavi
ZhanretTurbo-folk
Instrument(et)Vokale
Vitet aktik1995–tani

Radisha Trajkoviq ( Serbisht: Радиша Трајковић ; i lindur më 27 janar 1973), i njohur me emrin artistik Đani ( Serbisht: Ђани ), është një këngëtare e njohur serbe e muzikës pop-folk . Ai ka lindur në Lipjan dhe ndoqi shkollën atje. [1]

Është i martuar me Sllagjanën. Ai është njerku i djalit të saj nga martesa e mëparshme. [2]

  1. ^ "10+10 sa Radišom Trajkovićem Đanijem" (në serbisht). Vesti Online. 9 shkurt 2015. Marrë më 30 maj 2016.
  2. ^ "Folk Club / Zvezde u vestima". Arkivuar nga origjinali më 2009-04-25. Marrë më 2010-10-26. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)