Abelcourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abelcourt
Komunë
Vendndodhja
Abelcourt is located in Franca
Abelcourt
Abelcourt
47°47′09″V 6°17′27″L / 47.7858°V 6.2908°L / 47.7858; 6.2908Koordinatat: 47°47′09″V 6°17′27″L / 47.7858°V 6.2908°L / 47.7858; 6.2908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Saulx
Ndërbashkësia Le Triangle Vert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.46 km2
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70300
INSEE 70001


Abelcourt është një komunëFrancë. Abelcourt bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe prej 7.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]