Abondance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abondance
Komunë
noform
Pamje nga Abondance
Stema_figura
Vendndodhja
Abondance is located in Franca
Abondance
Abondance
46°16′47″V 6°43′22″L / 46.2797°V 6.7228°L / 46.2797; 6.7228Koordinatat: 46°16′47″V 6°43′22″L / 46.2797°V 6.7228°L / 46.2797; 6.7228
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Thonon-les-Bains
Kantoni Abondance
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.84 km2
Lartësia 930 m (m.n.d.)
Popullsia 1476 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74360
INSEE 74001


Abondance është një komunëFrancë. Abondance bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1476 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 55.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]