Abrest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abrest
Komunë
noform
Pamje nga Abrest
Stema_figura
Vendndodhja
Abrest is located in Franca
Abrest
Abrest
46°05′58″V 3°26′43″L / 46.0994°V 3.4453°L / 46.0994; 3.4453Koordinatat: 46°05′58″V 3°26′43″L / 46.0994°V 3.4453°L / 46.0994; 3.4453
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Vichy
Kantoni Vichy-2
Ndërbashkësia Vichy Val d'Allier
Kryetari Patrick Montagner
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 2758 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03200
INSEE 03001


Abrest është një komunëFrancë. Abrest bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2758 banorë dhe sipërfaqe prej 10.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abrest – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale