Accolay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Accolay
Komunë
Vendndodhja
Accolay is located in Franca
Accolay
Accolay
47°39′41″V 3°42′34″L / 47.6614°V 3.7094°L / 47.6614; 3.7094Koordinatat: 47°39′41″V 3°42′34″L / 47.6614°V 3.7094°L / 47.6614; 3.7094
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Auxerre
Kantoni Vermenton
Kryetari Michel Vadé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.27 km2
Popullsia 476 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89460
INSEE 89001


Accolay është një komunëFrancë. Accolay bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 476 banorë dhe sipërfaqe prej 9.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]