Accons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Accons
Komunë
noform
Pamje nga Accons
Vendndodhja
Accons is located in Franca
Accons
Accons
44°53′14″V 4°23′16″L / 44.8872°V 4.3878°L / 44.8872; 4.3878Koordinatat: 44°53′14″V 4°23′16″L / 44.8872°V 4.3878°L / 44.8872; 4.3878
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kantoni Le Cheylard
Ndërbashkësia Pays du Cheylard
Kryetari Josette Clauzier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.87 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 428 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07001


Accons është një komunëFrancë. Accons bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe prej 9.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Accons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale