Acheville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acheville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Acheville is located in Franca
Acheville
Acheville
50°23′02″V 2°53′01″L / 50.3839°V 2.8836°L / 50.3839; 2.8836Koordinatat: 50°23′02″V 2°53′01″L / 50.3839°V 2.8836°L / 50.3839; 2.8836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Vimy
Ndërbashkësia Lens-Liévin
Kryetari Philippe La Grange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.04 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 614 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62320
INSEE 62003


Acheville është një komunëFrancë. Acheville bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 614 banorë dhe sipërfaqe prej 3.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]