Achey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achey
Komunë
Vendndodhja
Achey is located in Franca
Achey
Achey
47°34′29″V 5°36′30″L / 47.5747°V 5.6083°L / 47.5747; 5.6083Koordinatat: 47°34′29″V 5°36′30″L / 47.5747°V 5.6083°L / 47.5747; 5.6083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Dampierre-sur-Salon
Ndërbashkësia Les Quatre Rivières
Kryetari Claude Bourrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.05 km2
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70180
INSEE 70003


Achey është një komunëFrancë. Achey bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe prej 7.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Achey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale