Achicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achicourt
Komunë
noform
Pamje nga Achicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Achicourt is located in Franca
Achicourt
Achicourt
50°16′27″V 2°45′37″L / 50.2742°V 2.7603°L / 50.2742; 2.7603Koordinatat: 50°16′27″V 2°45′37″L / 50.2742°V 2.7603°L / 50.2742; 2.7603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Arras-Sud
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Pascal Lachambre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.94 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 7727 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62217
INSEE 62004


Achicourt është një komunëFrancë. Achicourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 7727 banorë dhe sipërfaqe prej 5.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]