Achiet-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achiet-le-Grand
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Achiet-le-Grand is located in Franca
Achiet-le-Grand
Achiet-le-Grand
50°07′53″V 2°47′00″L / 50.1314°V 2.7833°L / 50.1314; 2.7833Koordinatat: 50°07′53″V 2°47′00″L / 50.1314°V 2.7833°L / 50.1314; 2.7833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Michel Ficheuz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.08 km2
Lartësia 117 m (m.n.d.)
Popullsia 1074 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62121
INSEE 62005


Achiet-le-Grand është një komunëFrancë. Achiet-le-Grand bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1074 banorë dhe sipërfaqe prej 5.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]