Achun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achun
Komunë
Vendndodhja
Achun is located in Franca
Achun
Achun
47°07′30″V 3°40′52″L / 47.125°V 3.6811°L / 47.125; 3.6811Koordinatat: 47°07′30″V 3°40′52″L / 47.125°V 3.6811°L / 47.125; 3.6811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Château-Chinon
Kantoni Châtillon-en-Bazois
Ndërbashkësia Le Bazois
Kryetari Dominique Joyeux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.51 km2
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Popullsia 145 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58110
INSEE 58001


Achun është një komunëFrancë. Achun bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe prej 24.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Achun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale