Acq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acq
Komunë
noform
Pamje nga Acq
Stema_figura
Vendndodhja
Acq is located in Franca
Acq
Acq
50°20′54″V 2°39′27″L / 50.3483°V 2.6575°L / 50.3483; 2.6575Koordinatat: 50°20′54″V 2°39′27″L / 50.3483°V 2.6575°L / 50.3483; 2.6575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Dainville
Ndërbashkësia Artois
Kryetari Jean-Pierre Delcour
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.86 km2
Lartësia 91 m (m.n.d.)
Popullsia 483 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62144
INSEE 62007


Acq është një KomunëFrancë. Acq bën pjesë në Departamentin Pas-de-CalaisRajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 483 banorë dhe sipërfaqe prej 4.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Acq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale