Acy-Romance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acy-Romance
Komunë
noform
Pamje nga Acy-Romance
Stema_figura
Vendndodhja
Acy-Romance is located in Franca
Acy-Romance
Acy-Romance
49°30′07″V 4°20′32″L / 49.5019°V 4.3422°L / 49.5019; 4.3422Koordinatat: 49°30′07″V 4°20′32″L / 49.5019°V 4.3422°L / 49.5019; 4.3422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Rethel
Kryetari Joseph Afribo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.13 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 437 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08001


Acy-Romance është një komunëFrancë. Acy-Romance bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 437 banorë dhe sipërfaqe prej 11.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]