Adelans-et-le-Val-de-Bithaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adelans-et-le-Val-de-Bithaine
Komunë
Vendndodhja
Adelans-et-le-Val-de-Bithaine is located in Franca
Adelans-et-le-Val-de-Bithaine
Adelans-et-le-Val-de-Bithaine
47°42′36″V 6°23′55″L / 47.71°V 6.3986°L / 47.71; 6.3986Koordinatat: 47°42′36″V 6°23′55″L / 47.71°V 6.3986°L / 47.71; 6.3986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Lure
Kantoni Lure & Saulx
Ndërbashkësia Le Triangle Vert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.3 km2
Popullsia 325 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70200
INSEE 70004


Adelans-et-le-Val-de-Bithaine është një komunëFrancë. Adelans-et-le-Val-de-Bithaine bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 325 banorë dhe sipërfaqe prej 17.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]