Adinfer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adinfer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Adinfer is located in Franca
Adinfer
Adinfer
50°11′41″V 2°42′32″L / 50.1947°V 2.7089°L / 50.1947; 2.7089Koordinatat: 50°11′41″V 2°42′32″L / 50.1947°V 2.7089°L / 50.1947; 2.7089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Vertes Vallées
Kryetari J. Adinferues Labalette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.19 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62116
INSEE 62009


Adinfer është një komunëFrancë. Adinfer bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe prej 6.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Adinfer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale