Affringues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Affringues
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Affringues is located in Franca
Affringues
Affringues
50°41′23″V 2°04′27″L / 50.6897°V 2.0742°L / 50.6897; 2.0742Koordinatat: 50°41′23″V 2°04′27″L / 50.6897°V 2.0742°L / 50.6897; 2.0742
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Lumbres
Ndërbashkësia Pays de Lumbres
Kryetari Françoise Huguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.81 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62380
INSEE 62010


Affringues është një komunëFrancë. Affringues bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe prej 2.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]