Agencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agencourt
Komunë
noform
Pamje nga Agencourt
Stema_figura
Vendndodhja
Agencourt is located in Franca
Agencourt
Agencourt
47°07′44″V 4°58′54″L / 47.1289°V 4.9817°L / 47.1289; 4.9817Koordinatat: 47°07′44″V 4°58′54″L / 47.1289°V 4.9817°L / 47.1289; 4.9817
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Nuits-Saint-Georges
Ndërbashkësia Pays de Nuits-Saint-Georges
Kryetari Gilles Seguin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 386 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21700
INSEE 21001


Agencourt është një komunëFrancë. Agencourt bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe prej 4.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]