Agey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agey
Komunë
noform
Pamje nga Agey
Stema_figura
Vendndodhja
Agey is located in Franca
Agey
Agey
47°17′06″V 4°45′47″L / 47.285°V 4.7631°L / 47.285; 4.7631Koordinatat: 47°17′06″V 4°45′47″L / 47.285°V 4.7631°L / 47.285; 4.7631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Sombernon
Ndërbashkësia Le Sombernonnais
Kryetari Philippe Chatillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.42 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Popullsia 268 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21410
INSEE 21002


Agey është një komunëFrancë. Agey bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe prej 8.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale