Agnez-lès-Duisans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnez-lès-Duisans
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Agnez-lès-Duisans is located in Franca
Agnez-lès-Duisans
Agnez-lès-Duisans
50°18′30″V 2°39′36″L / 50.3083°V 2.66°L / 50.3083; 2.66Koordinatat: 50°18′30″V 2°39′36″L / 50.3083°V 2.66°L / 50.3083; 2.66
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Val de Gy
Kryetari Pascal Coin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 62011


Agnez-lès-Duisans është një komunëFrancë. Agnez-lès-Duisans bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe prej 7.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]