Agnières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnières
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agnières is located in Franca
Agnières
Agnières
50°21′14″V 2°36′17″L / 50.3539°V 2.6047°L / 50.3539; 2.6047Koordinatat: 50°21′14″V 2°36′17″L / 50.3539°V 2.6047°L / 50.3539; 2.6047
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Aubigny-en-Artois
Ndërbashkësia Atrébatie
Kryetari Christian Domart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.25 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62690
INSEE 62012


Agnières është një komunëFrancë. Agnières bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe prej 3.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]