Agny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agny is located in Franca
Agny
Agny
50°15′39″V 2°45′37″L / 50.2608°V 2.7603°L / 50.2608; 2.7603Koordinatat: 50°15′39″V 2°45′37″L / 50.2608°V 2.7603°L / 50.2608; 2.7603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Arras-Sud
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Pierre Berquez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.05 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 1936 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62217
INSEE 62013


Agny është një komunëFrancë. Agny bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1936 banorë dhe sipërfaqe prej 6.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale