Agonges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agonges
Komunë
noform
Pamje nga Agonges
Vendndodhja
Agonges is located in Franca
Agonges
Agonges
46°36′25″V 3°09′33″L / 46.6069°V 3.1592°L / 46.6069; 3.1592Koordinatat: 46°36′25″V 3°09′33″L / 46.6069°V 3.1592°L / 46.6069; 3.1592
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Moulins
Kantoni Souvigny
Ndërbashkësia Bocage Bourbonnais
Kryetari Romain Juge
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.1 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03002


Agonges është një komunëFrancë. Agonges bën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 342 banorësh dhe sipërfaqe prej 24.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agonges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale