Aguts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aguts
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aguts is located in Franca
Aguts
Aguts
43°31′53″V 1°55′17″L / 43.5314°V 1.9214°L / 43.5314; 1.9214Koordinatat: 43°31′53″V 1°55′17″L / 43.5314°V 1.9214°L / 43.5314; 1.9214
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Cuq-Toulza
Ndërbashkësia [[Pays de Cocagne]]
Kryetari Alain Pou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.79 km2
Lartësia 303 m (m.n.d.)
Popullsia 217 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81470
INSEE 81001


Aguts është një komunëFrancë. Aguts bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe prej 9.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aguts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale