Ahéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahéville
Komunë
noform
Pamje nga Ahéville
Vendndodhja
Ahéville is located in Franca
Ahéville
Ahéville
48°17′10″V 6°11′35″L / 48.286°V 6.193°L / 48.286; 6.193Koordinatat: 48°17′10″V 6°11′35″L / 48.286°V 6.193°L / 48.286; 6.193
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Dompaire
Ndërbashkësia Le Secteur de Dompaire
Kryetari Bernadette Cussenot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.84 km2
Lartësia 339 m (m.n.d.)
Popullsia 57 banorë (2013)
Dendësia 9.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88500
INSEE 88002


Ahéville është një komunëFrancë. Ahéville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe prej 5.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]