Ahuy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ahuy
Komunë
noform
Pamje nga Ahuy
Stema_figura
Vendndodhja
Ahuy is located in Franca
Ahuy
Ahuy
47°22′11″V 5°01′23″L / 47.3697°V 5.0231°L / 47.3697; 5.0231Koordinatat: 47°22′11″V 5°01′23″L / 47.3697°V 5.0231°L / 47.3697; 5.0231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Fontaine-lès-Dijon
Ndërbashkësia Grand Dijon
Kryetari Dominique Grimpret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Lartësia 273 m (m.n.d.)
Popullsia 1277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21700
INSEE 21003


Ahuy është një komunëFrancë. Ahuy bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1277 banorë dhe sipërfaqe prej 6.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ahuy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale