Ai Është Gjithçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ai Është Gjithçka
Logoja e filmit
Titulli origjinal, në anglisht: He's All That
Regjia ngaMark Waters
Shkruar ngaR. Lee Fleming Jr.
Prodhuesi
Luajnë
KinematografiaJohn Guleserian
MontazhiTravis Sittard
MuzikaRolfe Kent

Kompanitë prodhuese
Shpërndarë ngaNetflix
Data e publikimit
25 gusht 2021 (Hollivud)

27 gusht 2021 (Shtetet e Bashkuara të Amerikës)

Kohëzgjatja
91 minuta
ShtetiShtetet e Bashkuara të Amerikës Shtetet e Bashkuara të Amerikës
GjuhaAnglisht
Buxheti$20 milion

Ai Është Gjithçka (titulli origjinal, në anglisht: He's All That) është një film komedi romantike për adoleshentët amerikan i vitit 2021 me regji nga Mark Waters, nga një skenar i R. Lee Fleming Jr. Filmi është një ribërje e ndërruar gjinore e filmit të vitit 1999 Ajo Është Gjithçka, i cili ishte një adaptim modern i George Bernard Shfaqja e Shaw në 1913 Pygmalion dhe filmi i George Cukor i vitit 1964 Zonja ime e bukur. Në të luajnë Addison Rae, Tanner Buchanan, Madison Pettis dhe Peyton Meyer, si dhe Rachael Leigh Cook dhe Matthew Lillard, të cilët luajtën në Ajo Është Gjithçka, duke u shfaqur në role të ndryshme.

Bisedimet për një ribërje të Ajo Është Gjithçka filluan në shtator 2020, me Waters për regjinë, Fleming Jr. do të rikthehet si skenarist i filmit dhe Rae do të luajë. Fotografia kryesore filloi në dhjetor 2020 në Los Anxheles, Kaliforni.

Ai Është Gjithçka pati premierën botërore në NeueHouseHollivud, Kaliforni më 25 gusht 2021, [1] përpara se të debutonte në Netflix më 27 gusht 2021. Filmi mori vlerësime përgjithësisht negative.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Paxhet Sojër është një influencuese e TikTok në vitin e fundit të shkollës së mesme, e cila jeton me nënën e saj të divorcuar, një infermiere lokale. Ajo pretendon se jeton në një apartament të pasur në mënyrë që të fshehë kushtet e saj reale të jetesës nga ndjekësit dhe sponsorët e saj.

Një ditë, Paxhet zbulon se i dashuri i saj, influencuesi dhe artisti aspirues i hip hopit, Xhoden Van Dranen, e la atë për një kërcimtare rezervë. Ajo e gjen veten të poshtëruar kur një transmetim i drejtpërdrejtë i shpërthimit të saj rezulton në humbjen e ndjekësve dhe marrëveshjeve të sponsorizimit.

Për të shpenguar veten, Paxhet pranon një bast për ta kthyer djalin më pak të njohur të shkollës, Kameron Kueller, një student fotografie antisocial, në mbret të maturës. Pavarësisht indiferencës ndaj saj, Paxhet vazhdon me bastin. Ajo merr informacion për të nga motra e tij më e vogël, Brin, dhe për t'u afruar më shumë, fillon të marrë me të mësimet e kalërimit.

Me kalimin e kohës, ndërsa mban fjalën e saj për bast, Paxhet fillon të lidhet më shumë me Kameron dhe zbulon se ai dhe motra e tij më e vogël humbën nënën e tyre vite më parë në një aksident avioni dhe se ata jetojnë me gjyshen e tyre ndërsa babai i tyre banon në Suedi. Paxhet rregullon pamjen dhe veshjen e Kameronit dhe përpiqet të zgjerojë ndërveprimet e tij sociale në festën e mikeshës së saj Kuin, ku e shpëton atë nga vuajtja e poshtërimit kur Xhordan shfaqet me vajzën me të cilën e tradhtoi.

Në festën e ditëlindjes së shoqes të Paxhet, Alden, me temë Great Gatsby, Kameron grindet me Xhordanin kur përpiqet të bëjë seks me Brinin. Kamera e nënës së tij është shkatërruar gjatë procesit, duke bërë që ai të largohet nga festa i tërbuar, pavarësisht përpjekjeve të Paxhet për ta ngushëlluar. Asaj i vjen keq që vazhdoi me bastin, por nuk tërhiqet prej tij.

Të nesërmen, Alden kundërshton Paxhet, duke zbuluar komplotin e saj për t'u bërë mbretëreshë e maturës së bashku me Xhodanin dhe ngjyrat e saj të vërteta. Ajo është gjithashtu përgjegjëse për transmetimin e qëllimshëm të drejtpërdrejtë të shpërthimit të Paxhetit. Kjo e fundit fillon të bie në dashuri me Kameron, por ajo ka frikë të shprehë ndjenjat e saj pasi e puth atë. Kur Brin zbulon se Paxhet e puthi Kameron, ajo e këshillon atë që t'i kërkojë asaj të për të ardhur me të në maturë.

Në një përpjekje për të siguruar humbjen e Paxhetit, Alden ia ekspozon Kameronit bastin që bëri me Paxhetin, i cili tani beson se ajo tregoi interes vetëm për shkak të bastit. Në ditën e maturës, nëna e Paxhetit e inkurajon që të vazhdojë të shkojë, duke i thënë që të jetë vetvetja dhe jo ndikuesi social.

Kameron refuzon të shkojë në maturë, por Brin, duke kuptuar se vëllai i saj i madh ka buzëqeshur për herë të parë që nga vdekja e nënës së tyre dhe Paxhet erdhi në jetën e tij, e bind atë të shkojë. Ai nuk shfaqet dhe Paxheti refuzon rolin e saj si Mbretëresha e Maturës. Më pas ajo gjen Kameronin jashtë shkollës mbi një kalë dhe e puth pasi i kërkoi falje.

Pas maturës, Paxhet fiton ndjekës të fansave të saj dhe e çon ndikimin e saj në rrjetet sociale në një drejtim të ri, duke udhëtuar në destinacione të ndryshme anembanë botës së bashku me Kameron, tani i dashuri i saj i përkushtuar. [2]

Kasti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Addison Rae si Paxhet Sojër, një ndikuese e mediave sociale që po fsheh faktin se është e varfër nga shkolla e saj e mesme e pasur
 • Tanner Buchanan si Kameron Kueller, një rebel antisocial që i pëlqen të bëjë fotografi
 • Madison Pettis në rolin e Alden Pirs, shoqja e ngushtë e Paxhetit, e pasur dhe e vetëdijshëme për statusin social, rivale e mëvonshëme
 • Peyton Meyer si Xhordan Van Dranen, ish i dashuri i Paxhet i cili është një artist hip-hop dhe gjithashtu një ndikues në mediat sociale
 • Rachael Leigh Cook si Ana Sojër, nëna e Paxhet që punon si infermiere. Cook kthehet nga Ajo Është Gjithçka, në një rol të ndryshëm, duke luajtur fillimisht Lejni Bogs.
 • Matthew Lillard si drejtor Bosh, [3] drejtor i shkollës. Lillard kthehet nga Ajo Është Gjithçka, në një rol të ndryshëm, duke luajtur fillimisht Brok Hudson.
 • Isabella Crovetti si Brin Kueller, motra më e vogël e Kameron që kërkon popullaritet
 • Myra Molloy në rolin e Kuin, shoqja tjetër më e ngushtë e Paxhetit, e cila e mbështet më shumë se Alden. Ajo dhe Nisha shkojnë së bashku në maturë.
 • Annie Jacob si Nisha, shoqja e ngushtë dhe e vetme e Kameron
 • Kourtney Kardashian si Xhesika Majëlls Torres, [4] që sponsorizon Paxhet në mediat sociale
 • Vanessa Dubasso në rolin e Aniston, një kërcimtare me të cilën përfshihet Xhordan
 • Heather Ann Gottlieb si Selest, një rebele që përçmon përvojën e shkollës së mesme edhe më shumë se Kameron
 • Romel De Silva si Sebastian Uo, një student që shkëlqen në shkencë
 • Andrew Matarazzo si miku i Xhordan, Logan
 • Dominic Goodman në rolin e shokut të Xhordan, Trak
 • Jill Basey si gjyshja, Kameron dhe gjyshja e Brin që i ka marrë për të jetuar me të
 • Evan Fields si DJ Xhemal, DJ i maturës

Produksioni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në shtator 2020, një ribërje e ndërruar gjinore e Ajo Është Gjithçka u njoftua nga Miramax me titull Ai Është Gjithçka, me Mark Waters si regjisor, skenaristin origjinal R. Lee Fleming Jr. për shkrimin dhe Addison Rae në rolin kryesor. [5] [6] Tanner Buchanan gjithashtu kishte marrë pjesë, së bashku me Myra Molloy, Madison Pettis, Peyton Meyer, Isabella Crovetti dhe Annie Jacob. [7] [8]

Në dhjetor 2020, Rachael Leigh Cook iu bashkua kastit për të portretizuar nënën e personazhit të Rae. U konfirmua se personazhi i Cook nuk ka lidhje me karakterin e saj origjinal. Andrew Matarazzo, Vanessa Dubasso, Brian Torres, Romel De Silva, Dominic Goodman, Ryan Hollis dhe Tiffany Simon gjithashtu iu bashkuan produksionit. [9]

Xhirimet u zhvilluan në Union Station, Los Angeles, në dhjetor 2020. Qyteti u kritikua për vendimin e tij për të mbyllur një vend testimi për COVID-19 për të akomoduar kineastët. Vendimi u anulua dhe vendi i testimit mundi të vazhdonte punën gjatë xhirimeve. [10] [11] Në gusht 2021, kënga "Kiss Me/Më Puth" u mbulua nga Cyn për kolonën zanore të filmit.

Kolona zanore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e këngëve të paraqitura në 'Ai Është Gjithçka' [12]

Titulli Interpretues(ët)
Carried Away/I/E Hutuar Surf Mesa, Madison Beer
Electric/Elektrike Katy Perry
Go Bad/Shkoni Keq Blu DeTiger
Better Without You/Më Mirë Pa Ty TCTS, Glowie, Saffron Stone
Chain My Heart/Lidhe Zemrën Time Topic, Bebe Rexha
Stop Talkin/Boll Fole Valentino Khan, ALMA
ily (i love you baby)/ily (të dua zemër) Surf Mesa, Eileen
Jalebi Baby Tesher
Easy/Lehtë Troye Sivan, Kacey Musgraves, Mark Ronson
Your Love/Dashuria Jote ATB, Topic, A7S
Losing It/Duke e Humbur Fisher
Kiss Me/Më Puth Cyn
Mean Streets Of Pali/Rrugët e Këqija të Palit Kaz Gamble, Doug Ray

Publikimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai Është Gjithçka pati premierën botërore në NeueHouseHollivud, Kaliforni më 25 gusht 2021, [1] përpara se të publikohej më 27 gusht 2021, nga Netflix. [13] Sipas Netflix, ishte filmi numër një në shërbimin e tyre atë javë. [14]

Linqe te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ a b Malkin, Marc (26 gusht 2021). "TikTok Star Addison Rae Has Been Emailing With Anna Wintour". Variety. Marrë më 27 gusht 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "premiere" defined multiple times with different content
 2. ^ N'Duka, Amanda (14 dhjetor 2020). "Rachael Leigh Cook Joins 'He's All That' Remake". Deadline Hollywood. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ Anderton, Ethan (5 gusht 2021). "'He's All That' Trailer: Imagine An Algorithm Trying To Disguise Itself As A High School Rom-Com". /Film. Marrë më 27 gusht 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ Shafer, Ellise (9 dhjetor 2020). "Kourtney Kardashian to Cameo in 'She's All That' Remake Starring Addison Rae". Variety. Marrë më 17 maj 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ Rubin, Rebecca (11 shtator 2020). "TikTok Star Addison Rae Cast in 'She's All That' Remake". Variety. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ N'Duka, Amanda (11 shtator 2020). "TikTok Influencer Addison Rae To Star In 'She's All That' Reboot 'He's All That'". Deadline Hollywood. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 7. ^ N'Duka, Amanda (2 tetor 2020). "'Cobra Kai' Star Tanner Buchanan Joins Addison Rae In 'He's All That' Remake". Deadline Hollywood. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 8. ^ N'Duka, Amanda (28 tetor 2020). "'He's All That' Remake: Madison Pettis, 'American Housewife' Actor Peyton Meyer & Others Join Miramax Pic". Deadline Hollywood. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 9. ^ Shafer, Ellise (14 dhjetor 2020). "Rachael Leigh Cook Joins Cast of Miramax's 'She's All That' Remake". Variety. Marrë më 6 mars 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 10. ^ Vigdor, Neil; Opam, Kwame (1 dhjetor 2020). "Los Angeles Reverses Decision to Close Virus Testing Site for a Film Shoot". The New York Times. Arkivuar nga origjinali më 1 dhjetor 2020. Marrë më 16 maj 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 11. ^ Juneau, Jen (11 dhjetor 2020). "'Gang's All Here!' He's All That Cast Share First Group Photo and Glimpses from Behind the Scenes". People.com. Marrë më 16 maj 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 12. ^ "He's All That (Music From The Netflix Film)". Spotify.com. 27 gusht 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 13. ^ Ridgely, Charlie (21 korrik 2021). "Netflix: Every Movie and TV Show Arriving in August 2021". ComicBook.com. Marrë më 21 korrik 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 14. ^ "This '90s Remake Is The Top Movie On Netflix Right Now". HuffPost. 30 gusht 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)