Aiglemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiglemont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aiglemont is located in Franca
Aiglemont
Aiglemont
49°46′56″V 4°46′00″L / 49.7822°V 4.7667°L / 49.7822; 4.7667Koordinatat: 49°46′56″V 4°46′00″L / 49.7822°V 4.7667°L / 49.7822; 4.7667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Charleville-Centre
Ndërbashkësia Cœur d'Ardennes
Kryetari Philippe Decobert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.85 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 1571 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08003


Aiglemont është një komunëFrancë. Aiglemont bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1571 banorë dhe sipërfaqe prej 8.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]