Aigueblanche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigueblanche
Komunë
noform
Pamje nga Aigueblanche
Stema_figura
Vendndodhja
Aigueblanche is located in Franca
Aigueblanche
Aigueblanche
45°30′06″V 6°30′37″L / 45.5016666667°V 6.51027777778°L / 45.5016666667; 6.51027777778Koordinatat: 45°30′06″V 6°30′37″L / 45.5016666667°V 6.51027777778°L / 45.5016666667; 6.51027777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Albertville
Kantoni Moûtiers
Ndërbashkësia Vallées d'Aigueblanche
Kryetari André Pointet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.67 km2
Popullsia 3011 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73260
INSEE 73003


Aigueblanche është një komunëFrancë. Aigueblanche bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 3011 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 19.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]