Ailleux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailleux
Komunë
noform
Pamje nga Ailleux
Stema_figura
Vendndodhja
Ailleux is located in Franca
Ailleux
Ailleux
45°48′16″V 3°56′36″L / 45.8044°V 3.9433°L / 45.8044; 3.9433Koordinatat: 45°48′16″V 3°56′36″L / 45.8044°V 3.9433°L / 45.8044; 3.9433
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Boën-sur-Lignon
Ndërbashkësia Pays d'Astrée
Kryetari Jean-Marie Joliveau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42130
INSEE 42002


Ailleux është një komunëFrancë. Ailleux bën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe prej 9.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ailleux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale