Ailleville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ailleville
Komunë
noform
Pamje nga Ailleville
Vendndodhja
Ailleville is located in Franca
Ailleville
Ailleville
48°15′12″V 4°40′55″L / 48.2533°V 4.6819°L / 48.2533; 4.6819Koordinatat: 48°15′12″V 4°40′55″L / 48.2533°V 4.6819°L / 48.2533; 4.6819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Bar-sur-Aube
Ndërbashkësia Région de Bar-sur-Aube
Kryetari Gérard Carrier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.01 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10200
INSEE 10002


Ailleville është një komunëFrancë. Ailleville bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 276 banorë dhe sipërfaqe prej 5.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]