Aillianville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillianville
Komunë
Vendndodhja
Aillianville is located in Franca
Aillianville
Aillianville
48°20′31″V 5°28′41″L / 48.342°V 5.478°L / 48.342; 5.478Koordinatat: 48°20′31″V 5°28′41″L / 48.342°V 5.478°L / 48.342; 5.478
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Chaumont
Kantoni Saint-Blin
Ndërbashkësia Saint-Blin
Kryetari Gilles Liegeois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.63 km2
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Popullsia 162 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52700
INSEE 52003


Aillianville është një komunëFrancë. Aillianville bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe prej 23.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]