Aillon-le-Jeune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillon-le-Jeune
Komunë
noform
Pamje nga Aillon-le-Jeune
Vendndodhja
Aillon-le-Jeune is located in Franca
Aillon-le-Jeune
Aillon-le-Jeune
45°37′09″V 6°04′53″L / 45.6192°V 6.0814°L / 45.6192; 6.0814Koordinatat: 45°37′09″V 6°04′53″L / 45.6192°V 6.0814°L / 45.6192; 6.0814
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Châtelard
Ndërbashkësia Pays des Bauges
Kryetari Roger Ginollin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.09 km2
Popullsia 433 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73340
INSEE 73004


Aillon-le-Jeune është një komunëFrancë. Aillon-le-Jeune bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 433 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 34.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]