Aillon-le-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillon-le-Vieux
Komunë
noform
Pamje nga Aillon-le-Vieux
Vendndodhja
Aillon-le-Vieux is located in Franca
Aillon-le-Vieux
Aillon-le-Vieux
45°39′06″V 6°05′38″L / 45.6517°V 6.0939°L / 45.6517; 6.0939Koordinatat: 45°39′06″V 6°05′38″L / 45.6517°V 6.0939°L / 45.6517; 6.0939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Châtelard
Ndërbashkësia Pays des Bauges
Kryetari Roger Miguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.63 km2
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73340
INSEE 73005


Aillon-le-Vieux është një komunëFrancë. Aillon-le-Vieux bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 176 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 21.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]