Aime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aime
Komunë
noform
Pamje nga Aime
Stema_figura
Vendndodhja
Aime is located in Franca
Aime
Aime
45°33′22″V 6°38′58″L / 45.5561°V 6.6494°L / 45.5561; 6.6494Koordinatat: 45°33′22″V 6°38′58″L / 45.5561°V 6.6494°L / 45.5561; 6.6494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Albertville
Kantoni Aime
Kryetari Jean-Pierre Chenu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.74 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 3501 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73210
INSEE 73006


Aime është një komunëFrancë. Aime bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 3501 banorë dhe sipërfaqe prej 50.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aime – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale