Aire-sur-l'Adour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aire-sur-l'Adour
Komunë
noform
Pamje nga Aire-sur-l'Adour
Stema_figura
Vendndodhja
Aire-sur-l'Adour is located in Franca
Aire-sur-l'Adour
Aire-sur-l'Adour
43°42′V 0°16′P / 43.7°V 0.26°P / 43.7; -0.26Koordinatat: 43°42′V 0°16′P / 43.7°V 0.26°P / 43.7; -0.26
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Aire-sur-l'Adour
Ndërbashkësia Aire-sur-l'Adour
Kryetari Robert Cabe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 6092 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40800
INSEE 40001

Aire-sur-l'Adour është një komunëFrancë. Aire-sur-l'Adour bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 6092 banorë dhe sipërfaqe prej 58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]