Airel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airel
Komunë
noform
Pamje nga Airel
Vendndodhja
Airel is located in Franca
Airel
Airel
49°12′50″V 1°04′30″P / 49.214°V 1.075°P / 49.214; -1.075Koordinatat: 49°12′50″V 1°04′30″P / 49.214°V 1.075°P / 49.214; -1.075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Saint-Clair-sur-l'Elle
Ndërbashkësia Daye
Kryetari Jacqueline Le Blond
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.17 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50680
INSEE 50004

Airel është një komunëFrancë. Airel bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 528 banorë dhe sipërfaqe prej 10.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Airel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale