Airon-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airon-Notre-Dame
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Airon-Notre-Dame is located in Franca
Airon-Notre-Dame
Airon-Notre-Dame
50°26′14″V 1°39′36″L / 50.4372°V 1.66°L / 50.4372; 1.66Koordinatat: 50°26′14″V 1°39′36″L / 50.4372°V 1.66°L / 50.4372; 1.66
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Berck
Ndërbashkësia Opale Sud
Kryetari Guy Leblond
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.05 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62180
INSEE 62015


Airon-Notre-Dame është një komunëFrancë. Airon-Notre-Dame bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe prej 5.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]