Airon-Saint-Vaast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airon-Saint-Vaast
Komunë
Vendndodhja
Airon-Saint-Vaast is located in Franca
Airon-Saint-Vaast
Airon-Saint-Vaast
50°25′56″V 1°40′05″L / 50.4322°V 1.6681°L / 50.4322; 1.6681Koordinatat: 50°25′56″V 1°40′05″L / 50.4322°V 1.6681°L / 50.4322; 1.6681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Berck
Ndërbashkësia Opale Sud
Kryetari Sébastien Béthouart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.92 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 206 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62180
INSEE 62016


Airon-Saint-Vaast është një komunëFrancë. Airon-Saint-Vaast bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe prej 5.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]