Airoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airoux
Komunë
noform
Pamje nga Airoux
Stema_figura
Vendndodhja
Airoux is located in Franca
Airoux
Airoux
43°22′00″V 1°52′00″L / 43.3667°V 1.8667°L / 43.3667; 1.8667Koordinatat: 43°22′00″V 1°52′00″L / 43.3667°V 1.8667°L / 43.3667; 1.8667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Castelnaudary-Nord
Ndërbashkësia Castelnaudary Lauraguais Audois
Kryetari Cédric Malrieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.49 km2
Lartësia 192 m (m.n.d.)
Popullsia 138 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11320
INSEE 11002


Airoux është një komunëFrancë. Airoux bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe prej 5.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Airoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale