Airvault

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Airvault
Komunë
noform
Pamje nga Airvault
Stema_figura
Vendndodhja
Airvault is located in Franca
Airvault
Airvault
46°49′38″V 0°08′11″P / 46.8272°V 0.1364°P / 46.8272; -0.1364Koordinatat: 46°49′38″V 0°08′11″P / 46.8272°V 0.1364°P / 46.8272; -0.1364
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Airvault
Ndërbashkësia Airvaudais
Kryetari Jacky Prinçay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.28 km2
Popullsia 3226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79600
INSEE 79005


Airvault është një komunëFrancë. Airvault bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 3226 banorë dhe sipërfaqe prej 49.28 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]