Aiserey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiserey
Komunë
noform
Pamje nga Aiserey
Stema_figura
Vendndodhja
Aiserey is located in Franca
Aiserey
Aiserey
47°10′23″V 5°09′46″L / 47.1731°V 5.1628°L / 47.1731; 5.1628Koordinatat: 47°10′23″V 5°09′46″L / 47.1731°V 5.1628°L / 47.1731; 5.1628
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Genlis
Ndërbashkësia Plaine Dijonnaise
Kryetari Gérard Tremoulet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.5 km2
Popullsia 1,357 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21110
INSEE 21005


Aiserey është një komunëFrancë. Aiserey bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1,357 banorë dhe sipërfaqe prej 10.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aiserey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale