Aiton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiton
Komunë
noform
Pamje nga Aiton
Vendndodhja
Aiton is located in Franca
Aiton
Aiton
45°33′43″V 6°15′33″L / 45.5619°V 6.2592°L / 45.5619; 6.2592Koordinatat: 45°33′43″V 6°15′33″L / 45.5619°V 6.2592°L / 45.5619; 6.2592
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Aiguebelle
Ndërbashkësia Porte de Maurienne
Kryetari Claudine Daudin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.29 km2
Popullsia 1652 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73220
INSEE 73007


Aiton është një komunëFrancë. Aiton bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 1652 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 16.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]