Aix-en-Issart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-en-Issart
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-en-Issart is located in Franca
Aix-en-Issart
Aix-en-Issart
50°28′39″V 1°51′34″L / 50.4775°V 1.8594°L / 50.4775; 1.8594Koordinatat: 50°28′39″V 1°51′34″L / 50.4775°V 1.8594°L / 50.4775; 1.8594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Campagne-lès-Hesdin
Ndërbashkësia Val de Canche et d'Authie
Kryetari Pierre Lafonte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.1 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 281 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62170
INSEE 62018


Aix-en-Issart është një komunëFrancë. Aix-en-Issart bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 281 banorë dhe sipërfaqe prej 10.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]