Aix-en-Othe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-en-Othe
Komunë
noform
Pamje nga Aix-en-Othe
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-en-Othe is located in Franca
Aix-en-Othe
Aix-en-Othe
48°13′27″V 3°44′07″L / 48.2242°V 3.7353°L / 48.2242; 3.7353Koordinatat: 48°13′27″V 3°44′07″L / 48.2242°V 3.7353°L / 48.2242; 3.7353
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Aix-en-Othe
Ndërbashkësia Pays d'Othe aixois
Kryetari Yves Fournier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.76 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 2434 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10160
INSEE 10003


Aix-en-Othe është një komunëFrancë. Aix-en-Othe bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 2434 banorë dhe sipërfaqe prej 34.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]