Aix-la-Fayette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-la-Fayette
Komunë
noform
Pamje nga Aix-la-Fayette
Vendndodhja
Aix-la-Fayette is located in Franca
Aix-la-Fayette
Aix-la-Fayette
45°31′04″V 3°31′20″L / 45.5178°V 3.5222°L / 45.5178; 3.5222Koordinatat: 45°31′04″V 3°31′20″L / 45.5178°V 3.5222°L / 45.5178; 3.5222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Ambert
Kantoni [[Les Monts du Livradois"Décret 2014-210 du 21 février 2014 portant délimitation des cantons dans le département du Puy-de-Dôme" [2014-210 decree delimiting cantons of Puy-de-Dôme department]. Légifrance (në frëngjisht). 21 shkurt 2014. Marrë më 1 maj 2015.]]
Ndërbashkësia Haut-Livradois
Kryetari Guy Sauvadet"List of Mayors of Puy-de-Dôme" (PDF). Prefecture of Puy-de-Dôme. 9 prill 2014. Marrë më 1 maj 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Popullsia 69 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63980
INSEE 63002


Aix-la-Fayette është një komunëFrancë. Aix-la-Fayette bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 69 banorë (regjistrimi 2012) dhe sipërfaqe prej 13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]