Aix-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aix-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Aix-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Aix-les-Bains is located in Franca
Aix-les-Bains
Aix-les-Bains
45°41′19″V 5°54′55″L / 45.6885°V 5.9153°L / 45.6885; 5.9153Koordinatat: 45°41′19″V 5°54′55″L / 45.6885°V 5.9153°L / 45.6885; 5.9153
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Aix-Centre, Nord-Grésy, and Aix-Sud
Ndërbashkësia Lac du Bourget
Kryetari Dominique Dord
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.62 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 27095 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73100
INSEE 73008


Aix-les-Bains është një komunëFrancë. Aix-les-Bains bën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 27095 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe prej 12.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]