Ajac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ajac is located in Franca
Ajac
Ajac
43°02′55″V 2°08′17″L / 43.0486°V 2.1381°L / 43.0486; 2.1381Koordinatat: 43°02′55″V 2°08′17″L / 43.0486°V 2.1381°L / 43.0486; 2.1381
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Limoux
Ndërbashkësia Limouxin et du Saint-Hilairois
Kryetari Gérard Chaumond
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.29 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11300
INSEE 11003

Ajac është një komunëFrancë. Ajac bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe prej 5.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ajac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale