Jump to content

Akeno Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Akeno Watanabe
渡辺 明乃
U lind në (1982-11-18) 18 nëntor 1982 (41 vjeç)[1]
Profesioni
Vite aktiviteti2001–tani
AgjentOffice Osawa

Akeno Watanabe (渡辺 明乃, Watanabe Akeno, lindur më 18 nëntor 1982) është një aktore zanore japoneze, që merret me dublimin e serialeve japoneze dhe të huaja. Ajo është e lidhur me agjencinë e talentit Office Osawa.

Anime

 • Konami Sasagure në Godannar
 • Fuko Kuzuha në Strawberry Eggs
 • Anna Heart në Kaleido Star
 • Chachamaru Karakuri në Negima
 • Sena Robin në Witch Hunter Robin
 • Tayuya në Naruto
 • Jessica në Hellsing
 • Slur në Rockman EXE Stream
 • Mao në Tales of Rebirth
 • Ibis Douglas në Super Robot Wars Alpha 2 dhe Alpha 3
 • Jo në Bakuretsu Tenshi (Burst Angel)
 • Dori dhe Gura në Utawarerumono
 • Ikazuchi no Fusanoshin në Onmyou Taisenki
 • Taruru në Keroro Gunso (Sgt. Frog)
 • Jen May-Yen dhe Tomigai Kei në Zegapain
 • Tiamat në Shakugan no Shana
 • Asagi në Witchblade (anime)
 • Densuke Mifune në Eiken

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 1. ^ a b 渡辺 明乃|日本タレント名鑑 (në japonisht). Nihon Tarento Meikan. Marrë më 6 shtator 2018.