Akeno Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Akeno Watanabe (渡辺 明乃 Watanabe Akeno) ka lindur më 18 nëntor 1982, në Çiba Japoni dhe ai është një dublues japonez (seiyu). Zakonisht puna e tij konsiston në përkthimin e filmave anime. Në Burst Angel ai është dalluar për dubluesin e personazhit Jo.

Puna e tij si dublues[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anime

 • Konami Sasagure në Godannar
 • Fuko Kuzuha në Strawberry Eggs
 • Anna Heart në Kaleido Star
 • Chachamaru Karakuri në Negima
 • Sena Robin në Witch Hunter Robin
 • Tayuya në Naruto
 • Jessica në Hellsing
 • Slur në Rockman EXE Stream
 • Mao në Tales of Rebirth
 • Ibis Douglas në Super Robot Wars Alpha 2 dhe Alpha 3
 • Jo në Bakuretsu Tenshi (Burst Angel)
 • Dori dhe Gura në Utawarerumono
 • Ikazuchi no Fusanoshin në Onmyou Taisenki
 • Taruru në Keroro Gunso (Sgt. Frog)
 • Jen May-Yen dhe Tomigai Kei në Zegapain
 • Tiamat në Shakugan no Shana
 • Asagi në Witchblade (anime)
 • Densuke Mifune në Eiken

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]